Polityka prywatności? A co to?

Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z serwisu Szkoła Wyobraźni.

Skąd będziecie mieli moje dane osobowe?

Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób:

poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje [imię, nazwisko, adres e-mail, telefon [opcjonalnie];

poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzu newslettera informacje [imię, adres e-mail];

dlaczego moje dane są zbierane?

Dane osobowe przetwarzane są w celu dokonania rezerwacji i jej realizacji, obsługi zapytania a także do wysyłania wiadomości informacyjnych drogą mailową. Podstawa prawna przetwarzania: art. 6 ust. 1 lit. b RODO.

Co się będzie działo z moimi danymi osobowymi?

Administratorem danych osobowych  jest Marcin Kubiesa, właściciel serwisu Szkoła Wyobraźni. Serwis Szkoła Wyobraźni nie sprzedaje i nie udostępnia osobom trzecim danych personalnych użytkowników serwisu.

• W celu przechowywania danych na serwerze zawarta została umowa o powierzeniu przetwarzania danych osobowych z firmą hostingową Atthost Sp. z o. o. z siedzibą w Płocku przy ul. Górnej 40B/11, 09-402 Płock. Atthost Sp. z o. o. gwarantuje zachowanie wymogów wynikających z RODO, w tym zapewnia środki umożliwiające należyte zabezpieczenie danych osobowych, zachowanie w poufności wszystkich danych osobowych, zabezpieczenie korespondencji i wszelkich otrzymanych dokumentów przed kradzieżą, uszkodzeniem i zaginięciem; niewykorzystywanie zebranych danych osobowych dla celów innych niż w celu ich przechowywania, podejmowanie wszelkich środków wymaganych na mocy art. 32 RODO.
  • W celu zarządzania wysyłką newslettera dane zebrane poprzez formularz zapisu tj. imię i adres e-mail przekazywane są podmiotowi zewnętrznemu, posiadającemu serwery znajdujące się poza Unią Europejską – MailerLite, Paupio 46, Vilnius, Litwa. Podmiot ten gwarantuje zgodność swojej polityki prywatności z wymogami RODO.
Jak długo będziecie trzymać moje dane osobowe?

Dane osobowe wprowadzone za pomocą formularza rezerwacji są usuwane do 6 miesięcy od zrealizowania umowy. Dane wprowadzone poprzez formularz newslettera przetwarzane są przez czas funkcjonowania newslettera. W każdej chwili można z niego zrezygnować, co spowoduje usunięcie danych z bazy.

czy mogę usunąć moje dane osobowe?

Do danych zawartych w formularzach przysługuje wgląd osobie fizycznej, która je tam umieściła. Osoba ta ma również prawo do modyfikacji, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych w dowolnym momencie. Ponadto ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, do przenoszenia danych, do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia te można realizować zgodnie z zasadami art. 16-21 RODO, poprzez zgłoszenie w formularzu kontaktowym bądź na adres kontakt@szkolawyobrazni.pl

Ale tak właściwie to do czego służą?

Mozilla firefoxklik

Google Chromeklik

Opera klik

Safariklik

Internet explorerklik

Czy muszę jeszcze o czymś wiedzieć?
A czy można wyróżnić jakieś rodzaje tych ciastek?
 Tak, istnieją trzy rodzaje ciasteczek:

Więcej informacji o zakresie i celu przetwarzania danych zawarte jest w Polityce Prywatności serwisu Facebook – klik.

Więcej informacji o zakresie i celu przetwarzania danych zawarte jest w Polityce Prywatności serwisu Google – klik.

Dużo tego. Coś jeszcze?

Jeszcze Logi. Korzystanie ze stron internetowych wiąże się z wysyłaniem zapytań do serwera. Każde takie zapytanie zapisywane jest w plikach nazywanych Logami. Obejmują one m.in.  adres IP, datę i czas serwera, informacje o przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym. Dane te nie są powiązane z konkretnymi użytkownikami i nie umożliwiają ich identyfikacji. Służą wyłącznie jako materiał pomocniczy do administrowania stroną.