Pozalekcyjne zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat

Okres wczesnoszkolny to najlepszy czas na dodatkowe zajęcia pozaszkolne

Najważniejszy okres rozwojowy człowieka przypada na czas do 10 roku życia. W tym okresie można znacząco zwiększyć intelektualny potencjał dziecka, pod warunkiem, że zastosuje się odpowiednie do wieku metody nauczania. W okresie wczesnoszkolnym podobnie jak w przedszkolnym taką podstawową techniką powinna być zabawa. Ciekawa i angażująca uwagę nie powoduje uczucia zmęczenia, a co za tym idzie, sprzyja nabywaniu nowych umiejętności.​

Zastanawiasz się jakie dodatkowe zajęcia pozalekcyjne wybrać dla swojego dziecka?

Bohaterowie z gry RPG dla dzieci Mistrz Baśni

Szkoła Wyobraźni organizuje regularne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, wykorzystując szerokie możliwości narracyjnych gier fabularnych. Gry te rozwijają aż 4 typy inteligencji, co w połączeniu z autorskim systemem gry Mistrz Baśni, stanowi idealne narzędzie edukacyjne.

Na pierwszym spotkaniu dzieci tworzą swoją postać - wybierają imię, wykonywany zawód, określają unikalne umiejętności. Gdy wszyscy bohaterowie będą gotowi, ruszą ku przygodzie.

Bohaterki z gry RPG dla dzieci Mistrz Baśni

Dlaczego warto wybrać narracyjne gry fabularne RPG

Gracze muszą połączyć swoje siły, żeby osiągnąć sukces. Wypracowanie kompromisowego rozwiązania problemu często wymaga celnej argumentacji, perswazji i dyplomacji. To uczy umiejętności współpracy, która na dzisiejszym rynku pracy jest niezwykle cenna, w szczególności na stanowiskach kierowniczych czy managerskich. Narracyjne gry fabularne wymagają ponadto empatii. Niejednokrotnie tylko w ten sposób gracze mogą odkryć, czym kierowała się napotkana w opowieści postać. Umiejętność postawienia się w sytuacji drugiego człowieka pozwala na skuteczną pomoc.

Gry fabularne polegają w dużej mierze na snuciu opowieści. Dzieci, które biorą w nich udział regularnie, kształcą umiejętność improwizacji i uczą się przedstawiać własne pomysły, dzięki czemu z łatwością przychodzą im wystąpienia przed szerszą publicznością. Co więcej, uczestnicząc w dialogu pomiędzy bohaterami, dzieci uczą się tworzenia zdań poprawnych gramatycznie i stylistycznie. Nie można pominąć również faktu, że z każdą kolejną grą dzieci zyskują więcej pewności siebie. Skutkiem tego, łatwiej im przychodzi opisywanie wyobrażonego świata. Im więcej rozegranych scenariuszy, tym bogatszy zasób słownictwa a opowieść jest bardziej rozbudowana.

Nauka współpracy

Narracyjne gry fabularne pokazują, że każda akcja wywołuje reakcję, a wybory graczy mają decydujący wpływ na przebieg opowiadanej historii. Rozbudowana fabuła gry sprawia, że dzieci uczą się kojarzenia faktów i łączenia je w ciągi przyczynowo-skutkowe. Różnego rodzaju zadania, m.in. specjalnie do tego celu stworzone zagadki i rebusy, rozwijają kreatywność i wspomagają logiczne myślenie.

Nie bez powodu narracyjne gry fabularne nazywane są grami wyobraźni. Wcielanie się wymyślone postaci, których przygody rozgrywają się w wyimaginowanym świecie, zmusza umysł do symulowania wyobrażonej rzeczywistości w sposób jeszcze większy niż przy lekturze książki. Wiadomo jest, że po świecie wyobraźni najłatwiej poruszać się korzystając z map. Dzieci biorą aktywny udział w ich tworzeniu, a następnie w sposób naturalny przyswajają umiejętność ich odczytywania.

Scenariusze autorskiej gry Mistrz Baśni zawierają elementy bajkoterapii, opracowanego przez psychologów narzędzia, które pomaga dzieciom przezwyciężyć ich, często nieuświadomione, lęki. Dziecko identyfikuje się z bohaterem, którego samodzielnie stworzył i razem z nim uczy się pokonywać trudności. Równocześnie, gry prowadzone przez Szkołę Wyobraźni, pełnią funkcję relaksacyjną -obniżają nagromadzony stres i pozwalają mentalnie odpoczywać.

trzeci
Zaangażowanie sprzyja nauce umiejętności miękkich

Bielsko-Biała

Smart Kids Studio, ul. Cieszyńska 70

• Wtorki (oprócz 24.12 i 31.12)
  • Godzina 17.00 – 18.30
  • Pierwsze 90 minut zajęć jest darmowe. Bez zobowiązań.

Cennik

Semestr wrzesień-styczeń (20x90 minut) - płatne w całości 799 zł/os.

Płatność w dwóch ratach: wrzesień 419 zł/os., listopad 419 zł/os.

Płatność raz w miesiącu: 179 zł/os.

Regulamin i warunki uczestnictwa do pobrania:

Czechowice-Dziedzice

Wyspa Skarbów, ul. Legionów 48A

• Środy od 4.09.2019 (oprócz 25.12 i 1.01)
  • Godzina 17.00 – 18.30
  • Pierwsze 90 minut zajęć jest darmowe. Bez zobowiązań.

Cennik

Semestr wrzesień-styczeń (20x90 minut) - płatne w całości 799 zł/os.

Płatność w dwóch ratach: wrzesień 419 zł/os., listopad 419 zł/os.

Płatność raz w miesiącu: 179 zł/os.

Regulamin i warunki uczestnictwa do pobrania:

Zapisz dziecko na pierwsze darmowe zajęcia

• kontakt@szkolawyobrazni.pl