System RPG – Hero Kids

Kwiecień 7, 2019 systemy RPG
Bohaterowie w grze RPG dla dzieci Hero Kids

Hero Kids to nasza propozycja dla starszych dzieci. Gra stworzona przez Justina Halliday'a zyskała popularność na całym świecie i doczekała się kilkunastu dodatków i rozszerzeń, które urozmaicają rozgrywkę. System Hero Kids zdobył również nagrodę ENnie award-winning dla najlepszej gry RPG dla dzieci.

Od najmłodszych lat dzieci z Rivenshore są szkolone, aby przetrwać w dzikim i niebezpiecznym świecie. W czasie, gdy dorośli wojownicy ich klanu są z dala od Brecken Vale, chroniąc ją przed odległymi zagrożeniami, ich dzieci muszą poradzić sobie z wszelkimi sytuacjami kryzysowymi, które pojawiają się w dolinie. Każde z dzieci specjalizuje się w innej dziedzinie, dlatego są przygotowane na katastrofy, które regularnie nękają mieszkańców miasta. Niezależnie od tego, czy eksplorują puszczę Darkenwood, ratują zagubionych górników z opuszczonych Kopalni Mekka, czy też zapuszczają się w przerażający labirynt minotaurów, dzieci Rivenshore są zawsze gotowe do działania i pierwsze zgłaszają się na ochotnika. Oto Bohaterskie Dzieciaki!

Kilka słów o grze

Hero Kids jest narracyjno – strategiczną grą fabularną, której autor skupił się na rozwoju umiejętności współpracy oraz zdolności taktycznych. Gracze wybierają sobie gotowych bohaterów i tworzą drużynę rozwiązującą problemy, którymi normalnie zajęliby się dorośli. Akcja gry toczy się w świecie z gatunku heroic fantasy, pełnym bandytów, goblinów, nieumarłych czy smoków, więc gracze mają co robić.

Mapa świata w grze RPG Hero Kids

Bohaterowie i przeciwnicy posiadają tzw. Punkty Życia. Kiedy ich wartość spadnie do zera za sprawą ataków przeciwnika, postać zostaje znokautowana i wykluczona z gry do czasu, aż nie zostanie uleczona magią lub miksturą leczniczą. Na potrzeby gry w Szkole Wyobraźni staramy się ograniczyć używanie przemocy do niezbędnego minimum. Ze względu na logiczno – taktyczny cel gry, nie można tego aspektu całkowice pominąć.

Mapa lokacji w grze RPG dla dzieci Hero Kids

Podczas gry gracze używają map kartograficznych oraz taktycznych mapek lokacji, na których rozgrywane są potyczki. Dzięki temu gracze uczą się planowania oraz dynamicznego reagowania na ruchy przeciwnika.

Karty postaci w grze RPG dla dzieci Hero Kids

Każdy bohater ma swoją kartę postaci, na której zapisane są jego umiejętności walki, strzelania z łuku, czarowania, obrony i specjalne zdolności. Bohaterowie podczas gry gromadzą także magiczne przedmioty, które zwiększają ich skuteczność.

Grę proponujemy dzieciom w wieku od 10-12 lat.

Grafiki pochodzą z oficjalnej strony Hero Kids