System RPG – Jagodowy Las

Kwiecień 12, 2019 systemy RPG
Para krasnoludków odpoczywających przy kominku. Postacie z gry RPG dla dzieci Jagodowy Las

Uwaga! Zbiórka na wydanie Jagodowego Lasu i Mistrza Baśni!

 Chcesz przetestować grę RPG dla dzieci o krasnoludkach? Wejdź na stronę www.mistrzbasni.pl , zapisz się do newslettera i odbierz pdfy z bezpłatnymi wersjami obu gier!

zbiorka na szkole wyobrazni

Jagodowy Las to propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gra stworzona przez Kamilę Zalewską-Firus oparta jest o uproszczoną mechanikę Fajerbola, z którą bez problemu poradzą sobie nawet najmłodsi gracze – autorka rekomenduje grę już dla wieku 3+. Do gry wystarczą podręcznik podstawowy, sześcienne kostki i karty postaci. Do Jagodowego Lasu istnieje również szereg dodatków, które rozszerzają świat gry i urozmaicają samą rozgrywkę.

Kilka słów o fabule

Bohaterami Jagodowego Lasu są dość niepozorne krasnoludki. Dodać trzeba, że są to młodzi przedstawiciele tego szacownego grona, którzy dopiero muszą znaleźć swoją życiową drogę. Gracz wciela się w wybranego przez siebie krasnoludka i zostaje leśnym strażnikiem. Zadaniem bohaterów jest ochrona lasu i jego mieszkańców. Krasnoludki, choć niewielkich rozmiarów, są wielkie duchem i pomagają wszystkim napotkanym stworzeniom. Ale uwaga! Jeśli krasnoludkowi stanie się krzywda lub spotka go ogromne nieszczęście, serduszko mu pęknie a miły, przyjazny skrzat zmieni się w złośliwego chochlika.

Dyniowe chatki krasnoludków z gry RPG dla dzieci Jagodowy Las
Krasnoludki mieszkają w bardzo oryginalnych chatkach

Co może zaoferować Jagodowy Las najmłodszym graczom?

Jagodowy Las może być doskonałym wstępem do rozmów o otaczającej nas naturze. Uczy dzieci wrażliwości wobec zwierząt i pokazuje reguły działające w świecie przyrody.

Sowia karetka z młodą medyczką w grze RPG dla dzieci Jagodowy Las
Młoda medyczka spieszy na pomoc w sowiej karetce

Co ważne, gra promuje ekologiczne zachowania i tłumaczy zasady postępowania w różnych sytuacjach – być może krasnoludki z Waszej opowieści spotkają nierozsądnych ludzi, którzy w środku lasu będą chcieli rozpalić ognisko? A może zobaczą, że dzieci z pobliskiej szkoły wyrzucają na leśną ścieżkę opakowania po batonikach? Od graczy zależy, jak wydarzenia potoczą się dalej. Jagodowy Las uczy zaradności i współpracy, rozwija kreatywność a przy tym zapewnia wiele godzin dobrej zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Więcej informacji o Jagodowym Lesie znajdziecie tutaj